A A A K K K
для людей із порушенням зору
Затишанська громада
Одеська область, Роздільнянський район

ВТОРИННА ПРАВОВА ДОПОМОГА

ДОВІДКОВО-ІНФОРМАЦІЙНА ПЛАТФОРМА ПРАВОВИХ КОНСУЛЬТАЦІЙ

«WikiLegalAid» (https://wiki.legalaid.gov.ua) – це довідково-інформаційна платформа правових консультацій, створена за принципом Вікіпедії. Фахівці системи безоплатної правової допомоги уже кілька років її регулярно наповнюють, щоб українське суспільство мало доступ до актуальної юридичної інформації, написаної доступною мовою.  Гарячі факти про WikiLegalAid:  Налічує 2238 правових консультацій.  Цього року, починаючи з 1 січня, її переглянули понад 25 мільйонів разів  Найпопулярніші статті:

08:51 29.11.2022

ВАС ЗУПИНИЛА ПОЛІЦІЯ. ЩО ВАРТО ЗНАТИ

Воєнний стан в Україні обмежив деякі права і свободи людини і громадянина. Зокрема, ми маємо дотримуватися комендантської години, для деяких категорій громадян обмежена свобода пересування. Водночас уповноважені органи – Національна поліція, СБУ, Національна гвардія, Держприкордонслужба, ДМС, Держмитслужба та ЗСУ – посилили заходи, які є необхідними для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності.

08:50 29.11.2022

ПОРЯДОК ВИЗНАННЯ ОСОБИ НЕДІЄЗДАТНОЮ

Визнання фізичної особи недієздатною – серйозна та кропітка справа, розглядати яку уповноважений лише суд. Адже єдиною підставою для такого рішення є нездатність людини внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. Порядок визнання фізичної особи недієздатною чітко регламентований Цивільним процесуальним Кодексом України. 

15:10 04.11.2022

РАННІЙ ДОСТУП ДО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

Пілотний проєкт централізованого прийняття повідомлень про затримання, опрацювання постанов/ухвал про залучення захисника для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії та призначення адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу затриманим, підозрюваним, обвинуваченим, поширений на всю Україну. В умовах воєнного стану такі зміни в організації роботи чергових частин регіональних центрів з надання БВПД вкрай необхідні для забезпечення раннього доступу до правової допомоги у разі затримання особи чи її адміністративного арешту. З 1 листопада 2022 року регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Тернопільській та Чернівецькій областях прийматимуть та оброблятимуть усі повідомлення про затримання, які надходитимуть з усієї території України, а також опрацьовуватимуть постанови/ухвали про залучення захисника відповідно до положень КПК України слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії та видання на їх підставі адвокатам доручень для надання БВПД.  «Ми запроваджуємо уніфікований підхід до видачі доручень та призначення адвокатів для надання безоплатної вторинної правової допомоги в кримінальному процесі по всій Україні. Працівники правоохоронних органів матимуть можливість інформувати про затримання через контактний центр системи БПД за номером 0 800 213 103 та забезпечувати доступ затриманих до правової допомоги за єдиним механізмом незалежно від територіально-адміністративної одиниці», – повідомила перша заступниця директора Координаційного центру з надання правової допомоги Оксана Василяка. Детальніше читайте на нашому сайті: https://bit.ly/3FcGLyB #БПД #ПравоваДопомога #LegalAid

15:08 04.11.2022

АЛЬТЕРНАТИВНІ СПОСОБИ ПІДТВЕРДЖЕННЯ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ

Українці, які покинули свої домівки через вторгнення росії та знайшли тимчасовий прихисток у межах країни, мають право на отримання допомоги та пільг за довідкою ВПО. Однак не завжди вдається зберегти необхідні документи або місце фактичного проживання не збігається з реєстрацією.

15:07 04.11.2022

РІВНІ МОЖЛИВОСТІ

Серед клієнтів системи надання безоплатної правової допомоги 59% складають жінки. Найчастіше вони звертаються за консультаціями та роз’ясненнями з правових питань, у той час як чоловіки частіше потребують захисту та представництва у суді, допомоги у складенні заяв, скарг та інших документів правового характеру.  «Система БПД гарантує рівні можливості для жінок і чоловіків у доступі до правової допомоги. З 2018 року ми впроваджуємо Ґендерну стратегію системи надання безоплатної правової допомоги, мета якої – є досягнення паритетного забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків. Жінки стабільно становлять більшість клієнтів, які звертаються за безоплатною правовою допомогою. Розуміння їхніх потреб, а також проблем, з якими вони стикаються, вимагають від працівників системи БПД поглиблених знань у сфері ґендерної рівності», – зазначила перша заступниця директора Координаційного центру з надання правової допомоги Оксана Василяка. З початку цього року до системи надання безоплатної правової допомоги звернулися понад 206 тис. жінок (59%) та понад 143 тис. чоловіків (41%). Детальніше читайте на нашому сайті: https://bit.ly/bpdgender #БПД #ПравоваДопомога #LegalAid

09:42 27.09.2022

ПРАВОВІ ПОСЛУГИ ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ

Захисники та захисниці України, члени їх сімей потребують правової допомоги з різних питань – від тих, що пов’язані з військовою службою до сімейних.

09:48 29.08.2022

ЗАПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ

Через війну я виїхала з Харківської області. Хочу продати квартиру і купити нове житло. Чи можна проводити операції з нерухомістю під час воєнного стану? Після введення воєнного стану, операції з нерухомістю були заморожені. Однак у середині квітня 2022 року Кабмін пом’якшив обмеження і дозволив укладати угоди з нерухомим майном. Детальніше читайте в інфографіці: #БПД #ПравоваДопомога #LegalAid

09:47 29.08.2022

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь