СЕСІЯ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
Під час чергового пленарного засідання сесії Затишанської селищної ради, яке відбулося минулої п’ятниці під керівництвом голови громади Геннадія Миколайовича Топольницького, було розглянуто 39 питань порядку денного.
Окрім депутатів, у сесії взяли участь старости старостинських округів, депутат Роздільнянської районної ради Ніна Іванівна Стрижак та керівники структурних підрозділів селищної ради.
Перше питання – про внесення змін до рішення сесії «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Затишанської селищної територіальної громади». У результаті вивчення даного питання було прийнято рішення залишити розміри податків без змін.
Про встановлення розміру відрахувань до бюджету частини чистого прибутку (доходу) комунальними підприємствами Затишанської селищної ради доповіла начальник фінансового відділу Олена Кучеренко. Йшлося про те, що останнім часом КП «Господар» стало працювати з прибутком. Це стало можливим і завдяки фінансовій підтримці селищної ради, яка виділяє значні кошти на покращення матеріально-технічної бази підприємства, на компенсацію вартості водопостачання, на вивезення побутових відходів тощо. Тому для запровадження підвищеного контролю за діяльністю КП «Господар» селищною радою запроваджується тривідсотковий податок від розміру чистого прибутку.
Далі депутати проголосували за перерозподіл залишків паливно-мастильних матеріалів, які були виділені для територіальної оборони у 2022 році. Адже на початку повномасштабного вторгнення до селищної ради за допомогою зверталися новоутворені місцеві формування, яким селищна рада надавала підтримку у вигляді пального. Але з минулого року ситуація докорінно змінилася – громада направляє фінанси безпосередньо на військові частини. Тому утворений залишок пально-мастильних матеріалів запропоновано перерозподілити на забезпечення безперебійної роботи глибинних насосів системи водопостачання (на випадок тривалого відключення електроенергії).
Наступне питання «Про внесення змін до Програми «Здоров’я населення Затишанської об’єднаної територіальної громади» на 2022-2024 рр», яке висвітлила директор Затишанського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Лисакова, передбачало поточний ремонт системи опалення у приміщенні Торосівського фельдшерського пункту.
Далі депутати підтримали внесення змін до Комплексної програми розвитку освіти. Як зауважила начальник Управління з питань освіти, культури та молодіжної політики Олена Мирзакірова, зараз проводиться робота щодо придбання нового Шкільного автобусу на умовах співфінансування. Так, з державного бюджету буде виділено 90% його вартості, а з бюджету Затишанської селищної ради – 10 відсотків. Безумовно, депутати одноголосно підтримали такі видатки.
Також депутати проголосували за внесення змін до Програми розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та експлуатаційним утриманням автомобільних доріг загального користування місцевого значення на території Затишанської селищної територіальної громади на 2024 рік. Йшлося про реалізацію важливого проекту щодо ремонту проїжджої частини сполученням Новопавлівка – Перехрестове. Роботи вже розпочалися, тож, будемо сподіватися, що людям стане набагато комфортніше пересуватися даною дорогою у будь-яку погоду.
Внесення змін до Програми благоустрою, розвитку та підтримки житлово-комунального господарства Затишанської селищної територіальної громади на 2024 рік передбачали забезпечення альтернативних джерел водопостачання, а саме – ремонт криниць загального користування. Також у рамках даної програми виділено кошти на будівництво нової громадської вбиральні на території ринку селища Затишшя.
На завершення депутати підтримали виділення коштів у розмірі 600 тисяч гривень для однієї з військових частин для придбання безпілотних літальних апаратів, затвердили розпорядження селищного голови, виданих у міжсесійний період, розглянули внесення змін до бюджету Затишанської селищної ради та проголосували за земельні питання.
Загалом, сесія пройшла досить швидко й оперативно. Цьому сприяло детальне вивчення всіх питань у профільних комісіях та чіткі виступи доповідачів, які стисло і по суті доносили до присутніх кожне питання.