ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

Дата: 01.05.2024 09:45

Відпочиваючи, завжди треба пам’ятати про безпеку. Купатися треба в місцях, які визначені місцевими органами виконавчої влади та обладнані для купання людей, інакше можна отримати травми ніг, які пов’язані з засміченням дна водойми скляними і металевими предметами.

Звертаємо увагу жителів громади, що на території Затишанської селищної ради спеціально облаштовані місця для відпочинку на водних об’єктах ВІДСУТНІ!!!

Якщо ви чи ваші діти все ж таки поїдете на відпочинок до інших водойм нашої держави чи за кордоном, то не забувайте, що першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу людині, яка потрапила у біду, підтримуючи її на плаву.

У швидкій річці можна потрапити у сильну течію яка підхоплює плавця і починає безладно нести. Непосильна боротьба з течією може вкінець виснажити сили плавця. Тому розсудливіше плисти за течією, періодично відпочиваючи на спині, повільно наближаючись до берега. У випадку, якщо плавець опинився у воді під час сильного пориву вітру, він не зможе вийти з води. У таких випадках необхідно обрати найбільш сильну попутну хвилю, наблизитися на ній до берега і вибігти на нього.

Причиною загибелі людей на воді можуть бути і вири, які затягують навіть досвідчених плавців, підводні плини, що паралізують волю людини, яка пливе; водорості, що сковують рухи плавця. Вири і ями підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.

Якщо човен перевернувся, головне не розгубитися, зберігати спокій і до прибуття рятувальників триматися за човен (який добре тримається на воді), штовхаючи його до берега. Потрапивши під пліт або вітрило човна, що перекинулися, ні в якому разі не можна заплющувати очі. Варто плисти в тому напрямку, відкіля надходить світло.

У випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером «101»!

Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Тому звертаємося до вас з проханням: відпочиваючи, дотримуйтесь заходів безпеки.

Цінуйте власне життя, бережіть життя своїх дітей!