ТАМІЛА ТАШЕВА ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ПАНЕЛЬНІЙ ДИСКУСІЇ
Постійна Представниця Таміла Ташева взяла участь у панельній дискусії в межах форуму «Освітній компас на українське майбутнє для молоді з тимчасово окупованих територій». Спікери обговорили вдосконалення процедури вступу для осіб з тимчасово окупованих територій, а також подальше проведення безоплатного навчання зі стипендіальним забезпеченням на підготовчих курсах для осіб з тимчасово окупованих територій. Захід був організований за підтримки Офісу Уповноваженого ВР України з прав людини та ЦГП “Альменда”.
Постійна Представниця зазначила, що у 2014 році, після початку тимчасової окупації Криму, російська федерація вжила ряд заходів у сфері освіти, спрямованих на знищення системи української освіти, наслідки якої ми будемо долати ще тривалий час після деокупації півострова. Ключовими складовими таких заходів є перехід на російську освітню програму, інтеграція в російську систему вищої освіти та військово-патріотичне виховання.
Таміла Ташева також наголосила, що після тимчасової окупації Криму у 2014 році російська федерація активно застосовує різноманітні засоби для зниження кількості абітурієнтів, які вступають до українських закладів вищої освіти. Рф пропонує численні стимули для вступу до своїх навчальних закладів, включаючи фінансові пільги, стипендії та полегшений процес вступу.
Своєю чергою Україна реагує на зазначені виклики та напрацьовує відповідні власні політики, які вже мають результат, або будуть мати в перспективі.
Також Постійна Представниця розповіла про виклики, які постають перед представниками освітніх центрів. Серед основних проблем Таміла Ташева назвала документування дітей з тимчасово окупованих територій, оскільки більшість з них прибувають не лише без освітніх документів українського зразка, але і без українських документів, що посвідчують особу.
“Враховуючи проблеми з людським капіталом в Україні ми повинні не зупинятися на наявних програмах для дітей з тимчасово окупованих територій, а вдосконалювати їх та розробляти нові, які заохочували б абітурієнтів виїздити на підконтрольну Україні територію, а також навчатися дистанційно в онлайн форматі,” — підсумувала Постійна Представниця.