КОЛИ НЕ ПРОПРАЦЬОВАНИЙ ТРАВМАТИЧНИЙ ДОСВІД

Дата: 14.03.2024 09:41

Коли травматичний досвід не пропрацьований, мозок діє так, ніби загроза досі присутня — навіть через місяці чи роки після того, як сталася певна подія. Всередині нас формується міцний зв’язок між емоціи‌ними спогадами і зовнішніми подразниками — візуальними образами, звуками, запахами чи смаками.

Так формуються тригери, які нагадують кнопки: якщо натиснути одну з них, нас «накриває» — ми переживаємо травматичнии‌ досвід знову. Найкращий спосіб позбутися тригерів — пропрацювати цей досвід зі спеціалістом.

Якщо часом «накриває», попросіть про допомогу у відновленні, яке ви вже почали:

🔸 0 800 33 20 29 — Гаряча лінія кризової підтримки Українського ветеранського фонду

🔸 (063) 64 64 991 / vvybir.org.ua — ГО «Вільний вибір», психологічна підтримка та реабілітація

🔸 Мобільний застосунок «База» — психологічна самодопомога для ветеранів та ветеранок

🔸 veteranhub.com.ua — ветеранська спільнота Veteran Hub, підтримка, психологічні та юридичні консультації

🔸 mentalhelp.com.ua — онлайн-платформа безкоштовної професійної психологічної допомоги