ЗАСІДАННЯ ВИКОНКОМУ

Дата: 15.09.2023 08:56

Вчора під керівництвом Затишанського селищного голови Геннадія Миколайовича Топольницького відбулося чергове засідання виконавчого комітету.

Серед питань порядку денного – розгляд заяв на надання адресної грошової допомоги мобілізованим жителям громади та матеріальної допомоги звичайним мешканцям на лікування. Слід сказати, що із заявами наших військових немає особливих проблем – їм одразу виплачується допомога з бюджету селищної ради на придбання необхідного спорядження та у випадку поранення. А от деякі жителі наших сіл та селищ починають зловживати підтримкою громади і звертаються до членів виконкому з будь-яких побутових проблем, наприклад, просять грошей на придбання дров, на ремонт своїх будинків тощо. Причому буває так, що заяви на отримання матеріальної допомоги пишуть досить заможні люди, які могли б і самостійно вирішити свої труднощі. У результаті розгляду такі заяви відкладаються на невизначений період, бо найперше завдання представників місцевої влади – допомогти людям, які важко хворіють. До того ж, бюджет громади – не безлімітний, на кожне засідання відводиться певна сума коштів. Тому всі заяви підлягають доволі ретельному аналізу та обговоренню для прийняття виважених рішень.

Далі члени виконкому розглянули блок питань, які стосувалися неповнолітніх жителів громади:

• про припинення опіки над дитиною-сиротою;
  • про призначення опікуна над дітьми-сиротами;
  • про зняття з обліку сімей, що перебували в складних життєвих обставинах та взяття на облік родин, які опинилися в СЖО;
  • про взяття під соціальний супровід неблагополучних родин;
  • про надання статусу дітям, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів;
  • про взяття на позачерговий квартирний облік дитини, позбавленої батьківського піклування;
  • про визначення місця проживання малолітньої дитини.

Також члени виконкому підтримали рішення про надання матеріальної допомоги за третій квартал: особам, яким виповнилося 80 і більше років та людині з інвалідністю з числа учасників бойових дій. У цьому блоці ще проголосували за виплату стипендії Затишанського селищного голови місцевому хлопцю за особливі успіхи у спорті.

На завершення засідання було розглянуто бюджетні питання.

З усіх питань прийнято відповідні рішення.