РОЗУМІЮЧИ ВАЖЛИВІСТЬ ПРОБЛЕМ СЬОГОДЕННЯ
Минулої п’ятниці під керівництвом голови громади Геннадія Миколайовича Топольницького відбулося засідання 23 сесії восьмого скликання Затишанської селищної ради.
В її роботі взяли участь 15 із 21-го депутата, а також керівники структурних підрозділів селищної ради.
Серед запрошених – голова Роздільнянської районної державної адміністрації Сергій Миколайович Приходько, начальник районного управління Держпродспоживслужби Олег Миколайович Гнисюк, депутат районної ради Ніна Іванівна Стрижак та старости старостинських округів нашої громади.
З першого питання порядку денного про внесення змін до Комплексної програми розвитку освіти на 2022-2025 роки доповіла начальник управління з питань освіти, культури та молодіжної політики Олена Камалівна Мирзакірова. Зміни стосувалися впровадження підтримки родин мобілізованих на військову службу, загиблих та зниклих без вісти, а саме – виділення коштів на забезпечення дітей канцелярією та безкоштовним харчуванням. Депутати охоче підтримали таку пропозицію, відтак у новому навчальному році 123 дитини будуть забезпечені наборами канцтоварів і матимуть можливість безкоштовно харчуватися в закладах освіти.
Наступне питання про внесення змін до структури та штатної чисельності працівників Затишанського закладу загальної середньої освіти передбачало введення посади логопеда для інклюзивного навчання.
Далі депутати розглянули зміни до Програми соціального захисту населення на 2023 рік і проголосували за збільшення фінансового ресурсу на її реалізацію. Як пояснила начальник оргвідділу Валентина Григорівна Клапатюк, зростання суми витрат зумовлене необхідністю утримання у Центрі надання соціальних послуг Чогодарівської сільської ради жительки села Перехрестове, від якої відмовилися діти (до кінця року ця сума становить 50 тисяч гривень). Також за даною Програмою передаватимуться кошти в сумі 50 тисяч гривень на виконання ремонтних робіт в приміщенні Одеської обласної дитячої клінічної лікарні. Передбачені кошти і на надання грошової допомоги для придбання палива або компенсації оплати комунальних послуг для родин зниклих безвісти.
Питання про внесення змін до Програми цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки Затишанської селищної ради на 2023 рік також розглядалося з метою виділення додаткових коштів. Зокрема на ремонт укриття в Перехрестівській школі, виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт протипожежних систем та монтаж блискавкозахисту в закладах освіти.
Про внесення змін до Програми підтримки територіальної оборони, правопорядку та громадської безпеки доповіла начальник фінансового відділу Олена Анатоліївна Кучеренко. Йшлося про те, що з початком повномасштабного вторгнення на територію України Затишанська селищна рада надавала активну фінансову підтримку на захист і оборону. Лише з початку нинішнього року з бюджету громади було виділено 198 тисяч гривень. Нещодавно до нас звернулася одна з військових частин з клопотанням про фінансову підтримку в розмірі 100 тисяч гривень. Крім цього, за погодженням депутатського корпусу, 412 тисяч гривень буде перераховано до державного бюджету на підтримку ЗСУ.
Розглядаючи питання про забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, депутати прийняли рішення про виділення коштів для капітального ремонту придбаного селищною радою будинку в селищі Затишшя. Поки триває війна, житло може надаватися внутрішньо переміщеним особам, а в подальшому воно буде використовуватись для роботи поліцейського громади.
Декілька важливих змін стосувалося Програми «Здоров’я». До депутатів вернулася директорка Центру первинної медико-санітарної допомоги Затишанської селищної ради Тетяна Володимирівна Лисакова з проханням про виділення коштів на розробку проектно-кошторисної документації для капітального ремонту системи пожежної сигналізації в закладах медицини громади та на придбання швидкоспоруджуваних модульних укриттів для амбулаторій у селищі Затишшя та селі Перехрестове. Розуміючи важливість створення безпечних умов для пацієнтів та медперсоналу, депутати проголосували за виділення коштів.
Обговорення наступного питання про внесення змін до Програми благоустрою, розвитку та підтримки житлово-комунального господарства передбачало виділення фінансової допомоги комунальному підприємству «Господар». Адже у зв’язку зі змінами в податковому законодавстві, які відбулися з 1 серпня цього року, скасовано ставку платника єдиного податку для другої групи. Відтак КП «Господар» більше не має пільг по сплаті ПДВ і всі послуги, що надаються підприємством, збільшуються у вартості на 20 відсотків. Для того, щоб жителі громади й надалі не сплачували за вивезення побутового сміття, прийнято рішення про виділення додаткових коштів. Також, у зв’язку зі збільшенням тарифів на електроенергію (а це відображається практичного на всіх послугах КП «Господар») депутати підтримали пропозицію про виділення 155 тисяч гривень на оплату енергоносіїв.
Враховуючи все вищесказане, ми всі маємо розуміти, що нинішні тарифи на послуги комунального підприємства є неактуальними. Тому потрібно готуватися до підвищення сплати за воду та вивіз нечистот, а також бути готовими до впровадження оплати послуг з вивезення побутового сміття для населення (як відомо, наразі спустошення контейнерів з побутовими відходами відбувається виключно за рахунок коштів громади). Найближчим часом селищна рада замовить розрахунок собівартості щодо оплати за комунальні послуги і відповідно до цих даних прийматиметься рішення про розмір відшкодування з місцевого бюджету.
Розгляд понад тридцяти питань порядку денного (у тому числі й земельних) зайняв близько півтори години. Депутати працювали досить жваво й оперативно. Таку злагоджену роботу вони вкотре демонструють тому, що всі питання проходять детальне і тривале обговорення в профільних депутатських комісіях.
Динамічність процесу голосування, а головне – зрозумілість і важливість прийнятих на сесії рішень – відмітив у своєму короткому виступі й голова Роздільнянської районної державної адміністрації Сергій Приходько: «Відрадно, що на розгляд депутатів винесені найбільш важливі теми сьогодення – фінансова підтримка Збройних сил України та родин військовослужбовців, створення безпечних умов в освітніх та медичних закладах. Ви дбаєте про тимчасове житло для внутрішньо переміщених осіб та надаєте відчутну соціальну підтримку людям в цей важкий воєнний період. Всі ці питання надзвичайної державної ваги і я вдячний депутатському корпусу та всьому колективу Затишанської селищної ради за розуміння існуючих проблем та готовність їх вирішувати».