Державна програма надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу

Дата: 10.07.2023 14:31

Дана програма запроваджена урядом для надання безповоротної державної допомоги фізичним особам, суб'єктам господарювання у формі грантів на створення або розвиток власного бізнесу

Розмір гранту

Яку суму можна отримати за умови створення робочих місць та прийняття працівників:

Створивши мінімум одне робоче місце – від 50 до 150 тис. грн.

Створивши нові робочі місця у кількості не менше двох – до 250 тис. грн.

На що можна витратити грант:

• придбання меблів, обладнання (крім транспортних засобів), необхідного для провадження господарської діяльності отримувачем, яке не підлягає відчуженню до виконання умов договору про надання гранту на створення або розвиток власного бізнесу (крім випадків відчуження внаслідок звернення стягнення на нього уповноваженим банком відповідно до договору застави)
  • закупівля ліцензійного програмного забезпечення, свійських тварин та птиці, багаторічних насаджень, саджанців, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану (сумарно не більше 50% розміру гранту)
  • послуги маркетингу та реклами (не більше 10% розміру гранту)
  • орендна плата за нежитлове приміщення (не більше 25% розміру гранту)
  • орендна плата за обладнання (не більше 10 відсотків розміру гранту)
  • лізинг обладнання, крім автомобілів, мотоциклів та інших транспортних засобів особистого користування (не більше 50% розміру гранту)

Також є можливість отримати грант для ветеранів на старт або розвиток власного бізнесу.

📌Для кого: учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, а також їхні дружини або чоловіки, які вже мають ФОП або планують відкрити власний бізнес.

📌Напрямки фінансування:

• придбання обладнання, сировини, матеріалів;

• оренда приміщень та транспортних засобів;

• закупівля ліцензійного програмного забезпечення;

• оплата послуг з маркетингу та реклами;

• придбання франшизи.

*повний перелік дозволених витрат дивіться на сайті.

📌Розмір гранту:

• до 250 000 грн - для ветеранів за умови створення 1 робочого місця;

• до 500 000 грн - для чоловіка/дружини ветерана за умови створення 2 робочих місць;

• до 1 000 000 грн - для ветеранів, зареєстрованих як ФОП від 3 років за умови створення 4 робочих місць, 2 з яких мають зайняти учасники бойових дій.

❗️*Гранти на 500 000 грн та 1 000 000 грн надаватимуться за умови співфінансування (70% державних і 30% власних коштів).

Більш детальну інформацію з питань отримання грантів нададуть фахівці Державної служби зайнятості за номером: 066 075 43 34.