ПРИЙНЯТО БЮДЖЕТ НА НАСТУПНИЙ РІК

Дата: 23.12.2022 09:00

Вчора під керівництвом голови громади Геннадія Миколайовича Топольницького відбулося чергове засідання сесії Затишанської селищної ради, на якому депутати прийняли проекти рішень з 35-ти питань порядку денного.

Звичайно ж, головним питанням було прийняття бюджету селищної ради на наступний 2023 рік. Після детальної доповіді начальника фінансового відділу Олени Кучеренко, депутати одноголосно проголосували «за» головний документ, що регламентує діяльність громади у році прийдешньому. Якщо коротко, то прогнозована сума доходів місцевого бюджету становить 105 мільйонів 900 тисяч 700 гривень. Ця ж цифра відповідає і плановим видаткам (повний зміст проекту даного рішення розміщено на офіційному сайті громади). Проте більш ясну фінансову картину можна буде продемонструвати депутатам після 1 лютого 2023 року, коли бюджет сформується з урахуванням залишків поточного року.

Депутати також підтримали перейменування вулиць у селищі Затишшя, які мають російське походження. Прийняття такого рішення вимагають існуючі законодавчі акти України. Так, вулицю Ватутіна перейменовано на Миру, Московську – на Покровську, а Горького – на Виноградну. Передбачаючи запитання мешканців даних вулиць, зауважимо, що зміна назви не тягне за собою зміни поштових адрес житлових будинків, установ та споруд. Усі  правовстановлюючі документи, технічна документація на земельні ділянки та нерухоме майно, договори, паспорти тощо є чинними з урахуванням вимог законодавства.

Далі депутати розглянули блок питань щодо затвердження та внесення змін до існуючих місцевих Програм на 2023 рік:

• соціального захисту населення (це найбільш масштабний документ, що передбачає надання матеріальної допомоги соціально незахищеним громадянам – на 2023 рік з бюджету селищної ради виділено 5 мільйонів 928 тисяч 335 гривень);
  • підтримки територіальної оборони, правопорядку та  громадської безпеки  (йдеться про фінансування запитів підрозділів територіальної оборони, військового комісаріату та поліції – закладено 610 тисяч гривень);
  • цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки (облаштування укриттів, розгортання пунктів незламності та пунктів обігріву, придбання пального для роботи генераторів тощо – виділено 665 тисяч гривень);
  • благоустрою, розвитку та підтримки житлово-комунального господарства (для підтримання чистоти і порядку на вулицях громади, відшкодування різниці в тарифах на водопостачання тощо – виділено 6 млн 772 тис грн);
  • розвитку освіти, культури та молодіжної політики (харчування дітей у школах та дитсадках, оздоровлення, підтримка багатодітних родин, виплата стипендій, співфінансування на утримання дитячої музичної школи, центру професійного розвитку вчителів, інклюзивно-ресурсного центру, проведення заходів до різних свят тощо  - 2 млн 414 тис 327 грн);
  • «Здоров’я» (зарплата медиків, оплата енергоресурсів, придбання медикаментів, медичні стимули, підтримка Захарівської багатопрофільної лікарні тощо – 1 млн 370 тис грн);
  • соціально-економічного та культурного розвитку (капітальний ремонт доріг, тротуарів, водогонів, ставка, будівель комунальної власності тощо). Враховуючи те, що цього року Постановою Кабінету Міністрів №590 було заборонено фінансування більшості запланованих робіт і План соціально-економічного та культурного розвитку практично не втілювався в життя, все перенесено на наступний рік. У 2023-му на ці роботи (бюджет розвитку) передбачено 18 мільйонів 295 тисяч 166 гривень. Сподіваємось, що селищній раді вдасться реалізувати все заплановане.

Наступний блок питань стосувався затвердження штатної чисельності виконавчого апарату Затишанської селищної ради та всіх структурних підрозділів. Загалом, тут все залишається без змін – на рівні 2022 року.

На завершення сесії депутати затвердили розпорядження селищного голови, видані в міжсесійний період, розглянули внесення змін до місцевого бюджету та погодили низку «земельних» проектів рішень.