З ДНЕМ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ

Дата: 28.07.2022 09:23

Сьогодні ми вперше відзначаємо День української державності.

Запровадити нове свято, яке співпадає з днем хрещення Київської Русі-України, запропонував торік Президент Володимир Зеленський під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності України.

Тоді ж глава держави підписав відповідний указ про затвердження Дня державності.

За його словами, точкою відліку української державності вважається рік заснування Києва, столиці Київської Русі й сучасної України.

Своєю чергою, Верховна Рада 31 травня 2022 року ухвалила закон, який встановлює День державності України 28 липня святковим днем.

Очікується, що закон сприятиме утвердженню спадкоємності українського державотворення, захисту національних інтересів України, збереженню історичної справедливості та нівелюванню фейкових наративів з боку російської федерації як держави-агресора щодо історичних аспектів українського державотворення.