БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ НА ВОДІ

Дата: 28.06.2022 09:57

Спека, що панує в Україні, змушує людей шукати прихистку біля води, а будь-яка водойма, особливо не обладнана для купання становить смертельну загрозу.

Саме така небезпека чатувала на 34-річнго жителя Роздільнянського району, який вирішив «трішки відпочити» на березі місцевого ставка і зник.

Водолази аварійно-рятувальної загону спеціального призначення  Головного управління ДСНС України в Одеській обстежили 5000 м. кв. дна ставку, та з рештою виявили тіло потопельника.

Саме для того, аби уникнути подібних трагедій Роздільнянське районне управління Головного управління ДСНС України в Одеській області вкотре нагадує основні правила поведінки на воді, а саме:

• відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях;
  • безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби;

-    купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до 10м/сек, температурі води — не нижче +18° С, повітря — не нижче +24° С;

- після прийняття їжі купатися рекомендовано не раніше, ніж через 1,5-2 години;

- заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води;

- у воді варто знаходитись не більше 15 хвилин;

- після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні;

- не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів;

- перед тим, як стрибати у воду, переконайтесь в безпеці дна і достатній глибині водоймища;

- пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно;

- під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи у постійному напруженні, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань.

Роздільнянське районне управління

ГУ ДСНС України в Одеській області