A A A K K K
для людей із порушенням зору
Затишанська громада
Одеська область, Роздільнянський район

ПРИЙМАЮЧИ ПРАВИЛЬНІ І ЗАКОННІ РІШЕННЯ

Дата: 15.12.2021 21:55
Кількість переглядів: 1643

15 грудня під керівництвом голови громади Геннадія Миколайовича Топольницького відбулося засідання чергової, тринадцятої, сесії Затишанської селищної ради, де було розглянуто 45 питань порядку денного.

Серед запрошених – депутат Роздільнянської районної ради Ніна Іванівна Стрижак, старости старостинських округів Марія Петрівна Кущенко та Василь Іванович Грекуляк, керівники комунальних підприємств «Господар» і «Добробут» Денис Олександрович Кожухар та Станіслав Володимирович Мединський, а також керівники структурних підрозділів Затишанської селищної ради.

З першого питання порядку денного «Про схвалення проекту договору про співробітництво» доповіла начальник фінансового відділу Олена Анатоліївна Кучеренко. Йдеться про делегування виконання окремих завдань Захарівській селищній раді (ведення архіву і заняття в музичній школі), а також про співфінансування комунальних підприємств – територіального центру з обслуговування одиноких непрацездатних громадян та багатопрофільної лікарні, де отримують послуги й жителі Затишанської громади. Схвалення даного проекту договору дозволить на законних підставах фінансувати вищезгадані заклади та контролювати використання коштів.

Деталі Комплексної програми розвитку освіти на 2022-2025 роки висвітлила начальник управління з питань освіти, культури та молодіжної політики Олена Камалівна Мирзакірова. Даний документ приймається для нормального функціонування галузі і якщо цього року діяло 8 програм (щодо харчування дітей, оздоровлення, виплати премій обдарованим дітям, місцевих стимулів для педпрацівників, підтримки багатодітних родин, національно-патріотичного виховання, забезпечення пожежної безпеки, розвитку фізкультури і спорту), то зараз розроблено одну комплексну програму, до якої увійшли всі вище перелічені розділи. Передбачено й відповідне фінансування у розмірі 1 мільйона 400 тисяч гривень.

Подібна цільова програма розроблена і для розвитку культури та молодіжної політики – на наступний рік закладено 500 тисяч гривень бюджетних коштів на проведення різних заходів.

Депутати без зайвих обговорень проголосували «за» затвердження даних програм, адже всі бачать які фінансові стимули надаються підростаючому поколінню, які чудові святкові заходи відбуваються у селах громади із врученням добротних подарунків до різних свят.

Наступне питання – про надання згоди на безоплатне прийняття на баланс Затишанської селищної ради санвузла в опорному закладі. Свого часу за рахунок коштів обласного бюджету було капітально відремонтовано вбиральню на першому поверсі Затишанської школи. Вона передбачена для учнів з особливими освітніми потребами, тож відповідно до листа Департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської області даний об’єкт рекомендовано взяти на баланс Затишанської селищної ради.

Далі начальник відділу з питань соціальної та сімейної політики Затишанської селищної ради Ольга Павлівна Пустомельник звернулася до депутатів щодо необхідності затвердження переліку соціальних послуг, котрі надаються на території Затишанської громади. Наразі із 17-ти існуючих базових послуг нашим соцвідділом надається 11: інформування та консультування населення, представництво інтересів, соціальна профілактика, соціальний супровід сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах; соціальний супровід сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; екстрене кризове втручання, соціальна інтеграція та реінтеграція, догляд вдома, соціально-психологічна реабілітація та супровід під час інклюзивного навчання.

Досить бурхливо обговорювалися питання затвердження тарифів на послуги з водопостачання, які надаються комунальними підприємствами «Господар» та «Добробут». Як зауважив Денис Кожухар, востаннє переглядали вартість кубометра води ще наприкінці 2018 року і до цього часу жителі Затишшя та Торосового платили 18 грн. За останні три роки відчутно зросла мінімальна заробітна плата, підвищилися витрати на електроенергію, тож, у зв’язку з невідповідністю тарифів, комунальне підприємство несе чималі фінансові збитки.

Для реального та обґрунтованого розрахунку вартості одного кубометра води селищна рада зверталася до спеціалізованої фірми, яка на основі даних комунальних підприємств зробила висновок, що для споживачів КП «Господар» (жителі Затишшя та Торосового) тариф має складати 30 грн 41 коп за кубометр, а для жителів села Перехрестове, яких обслуговує КП «Добробут» – 24 грн 09 коп. 

«Поки що ми не будемо підвищувати плату за воду для населення, – зауважив голова Затишанської громади Г. Топольницький. – Адже всі чудово розуміють, що це досить велике навантаження на людей, більшість із яких і так ледве зводять кінці з кінцями. Щоб вийти із ситуації, селищна рада, як завжди, буде відшкодовувати різницю в тарифах за рахунок власних бюджетних коштів. Таким чином, нам вдасться підтримати наші комунальні підприємства і не підвищувати вартість води для жителів громади».

Наступне питання порядку денного теж стосувалося роботи комунальних підприємств «Господар» та «Добробут». Зокрема депутати проголосували за внесення змін до штатних розписів, що дозволить на законних підставах виплачувати нещодавно підвищений урядом розмір мінімальної заробітної плати. 

Про внесення змін до Програми «Здоровя» на 2020-2024 роки доповіла головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Лисакова. Йшлося про придбання комп’ютерної техніки за рахунок економії фонду заробітної плати, тобто в межах коштів, запланованих на поточний рік.

Далі депутати затвердили проектно-кошторисну документацію на забезпечення водовідведення  в межах вулиць Пушкіна, Шкільної та Східної в селищі Затишшя. Як зауважив голова громади Геннадій Топольницький, це одна з найбільш напружених точок населеного пункту, де люди потерпають від потужних злив. Під час дощів тут постійно вимивається дорожнє покриття, вода тече до обійсть місцевих жителів і підтоплює будинки та господарські будівлі, тож для вирішення проблеми необхідно вживати кардинальних заходів.

«Реалізація даного проекту обійдеться селищній раді у 2 мільйони 937 тисяч гривень, – розповів під час сесії Г. Топольницький. – На одному з узбіч вулиць Пушкіна, Шкільної та Східної будуть встановлені лотки шириною 1 метр 17 см, довжиною – 2 метри і глибиною 37 см. Під лотками спеціалісти обладнають фільтри, які перешкоджатимуть застою підземних вод. Навпроти приватних домогосподарств встановлять квадратні лотки з кришками, щоб люди могли заїхати у двір на автомобільному транспорті. Проектом передбачено, що завдяки цій системі всі дощові води виводитимуться за межі населеного пункту».

Наступні два питання порядку денного стосувалися прогнозу бюджету Затишанської селищної ради на 2022-2024 роки та проекту селищного бюджету на 2022 рік. Як зауважила начальник фінвідділу О.Кучеренко, це своєрідна генеральна репетиція до затвердження бюджету, який у всіх деталях заплановано розглянути до 25 грудня. Депутати уважно слухали попередні розрахунки по доходах і видатках на наступний рік, уточнювали цифри та ставили конкретні запитання.

На завершення було розглянуто низку «земельних» питань, які представила начальник відділу з питань земельних відносин, архітектури та житлово-комунального господарства Надія Галишина, та прийнято відповідні проекти рішень.

Відрадно, що переважна більшість депутатів Затишанської селищної ради демонструє свою компетентність, відповідальність та виваженість під час обговорення питань та прийняття рішень. Тим паче, що все попередньо обговорюється на засіданнях профільних комісій і саме там надаються вичерпні відповіді на всі незрозумілі нюанси. Проте є декілька депутатів, які під запис власних диктофонів полюбляють влаштовувати «показові» виступи на сесіях, висловлюючи помилкові судження і висуваючи безпідставні звинувачення. Дійшло вже до того, що прозвучали заклики позбавити жителя села Торосове права власності на склад для зерна, яким чоловік користується вже багато років і зберіг його від руйнації. Але не слід плутати функції і збурювати людей: селищна рада не надає і не позбавляє такого права – для цього є інші інстанції.

До такого хайпу цих депутатів уже всі звикли, але це зовсім не заважає поміркованим обранцям приймати правильні і головне – законні – рішення.

Працюємо далі – для подальшого розвитку громади і з думкою про кожного її жителя.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь