До уваги керівників – юридичних осіб!

Дата: 23.09.2021 10:27

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, ЩО ДО 10 ЖОВТНЯ 2021 РОКУ (включно) НЕОБХІДНО ПОДАТИ ІНФОРМАЦІЮ ПРО СТРУКТУРУ ВЛАСНОСТІ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ ТА АКТУАЛІЗУВАТИ ВІДОМОСТІ ПРО КІНЦЕВИХ БЕНЕФІЦІАРНИХ ВЛАСНИКІВ в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань!

Відомості про кінцевого бенефіціарного власника не подають:

• політичні партії, структурні утворення політичних партій;
  • професійні спілки, їх об’єднання, організації профспілок, передбачені статутом профспілок та їх об’єднань;
  • творчі спілки, місцеві осередки творчих спілок;
  • організації роботодавців, їх об’єднання;
  • адвокатські об’єднання;
  • торгово-промислові палати;
  • об’єднання співвласників багатоквартирних будинків;
  • релігійні організації;
  • державні органи;
  • органи місцевого самоврядування, їх асоціації;
  • державні та комунальні підприємства, установи, організації.

Кінцевий бенефіціарний власник юридичної особи – фізична особа, яка незалежно від формального володіння має можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або господарську діяльність юридичної особи безпосередньо або через інших осіб, що здійснюється, зокрема, шляхом реалізації права володіння або користування всіма активами чи їх значною часткою.

Документи, які необхідно подати:

• заяву щодо державної реєстрації юридичної особи;
  • структуру власності за формою та змістом відповідно до Наказу про структуру власності (зразки складання схематичного зображення структури власності розміщені на сайті Міністерства фінансів України);
  • витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи – нерезидента в країні її місцезнаходження, - у разі коли засновником юридичної особи є юридична особа – нерезидент;
  • нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, - для фізичної особи – нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, - для фізичної особи – резидента.

Якщо ви звертаєтесь до державного реєстратора після 10 жовтня, державний реєстратор буде ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ повідомити територіальний орган Міністерства юстиції про відсутність відповідної інформації, для складення протоколу про адміністративне правопорушення.

Відповідно до частини 6 статті 16611 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність тягнуть за собою накладення штрафу на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 до 51000 грн.).

Додатково повідомляємо, що подати відомості про кінцевого бенефіціарного власника можна не лише до відділу «Центр надання адміністративних послуг» Затишанської селищної ради Роздільнянського району Одеської області, а й до будь-якого суб’єкта державної реєстрації та будь-якого нотаріуса у межах Одеської області.