В УКРАЇНІ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ ЩЕПЛЕННЯ ВІД COVID-19 АМЕРИКАНСЬКОЮ ВАКЦИНОЮ MODERNA

Дата: 02.08.2021 15:08

Moderna – це мРНК-вакцина, яка діє за тим самим принципом, що й вакцина Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Вона також містить молекули мРНК, яка є своєрідною інструкцією до створення шипоподібного білка коронавірусу. Потрапляючи в клітини людини, вона вчить їх робити копії цього білка. Імунна система розпізнає, що білок не належить людині та виробляє антитіла до нього. Так організм вчиться, як захиститися в разі зустрічі зі справжнім вірусом.

Вакцина Moderna схвалена до екстреного застосування Всесвітньою організацією з охорони здоров’я, Європейським агентством з лікарських засобів, Федеральною агенцією з  контролю та профілактики захворювань США, також використовується в Канаді, Ізраілі, Японії та інших країнах.

Станом на 27 липня 2021 року у світі зробили 138 млн щеплень цією вакциною.

Під час клінічних випробувань ефективність вакцини була 94.1%.

За попередніми даними канадського дослідження, яке тривало з грудня 2020 по травень 2021 року, вакцина Moderna показала ефективність 96% у запобіганні госпіталізації та смерті від штаму “Дельта” після однієї дози.

Вже 255 290 українців отримали безпечні й ефективні щеплення вакциною Moderna. Нею щеплюють організовані колективи та професійні групи, вона доступна в центрах масової вакцинації.

Адреси та контакти найближчих пунктів щеплень і центрів масової вакцинації на https://list.covid19.gov.ua