БЕРЕЖІМО ПРИРОДУ ДЛЯ СЕБЕ ТА ПРИЙДЕШНІХ ПОКОЛІНЬ
У березні світова спільнота відзначила Всесвітній день дикої природи. Тема цьогорічного Дня – «Ліси та засоби до існування: підтримка людей та збереження планети». Його мета – підвищити обізнаність про величезну цінність лісів та видів дикої природи, що мешкають у лісах.
В погоні за дешевою деревиною люди почали забувати, наскільки важливою є роль лісів та лісосмуг не лише для сільського господарства, а й для навколишнього середовища.
Те, що насаджували колись, потихеньку вирубують, будують на цьому свій бізнес, а нове не садять. Отож і нищать лісосмуги безжально, а, головне, – безкарно.
Постає запитання – а що далі?.....
Минулий рік видався катастрофічно посушливим, а якщо якісь опади і «перепадали», то не було де зберегтись тій волозі.
У природі все взаємопов’язано!
Варто зазначити, що:
– лісосмуги затримують сніг, зберігають вологу, запобігають ерозії грунтів, вгамовують вітер та стримують пилові бурі;
– на полях, які захищені лісосмугами, швидкість вітру знижується на 20-30%, вологість повітря збільшується на 3-5%, удвічі знижується непродуктивне випаровування вологи;
– врожаї на полях серед лісових лісосмуг на 20-25% вищі, ніж на ділянках у відкритому степу;
– один гектар лісосмуги захищає 20-30 гектарів ріллі;
– умовах високої розораності земель лісосмуги є притулком для багатьох видів тварин;
– лісосмуги стримують рознесення вітром отрутохімікатів, якими обробляють поля.
Крім того, слід врахувати, що лісосмуги, висаджені вздовж залізниці, захищають земляне полотно від ерозії грунтів, колії – від занесення снігом під час хуртовин і грунтом через вітрові стихії. Захищають прилегле до колії природне середовище від забруднення внаслідок розливання, розсипання, вивітрювання шкідливих речовин, а також зменшують шумові навантаження та вбирають шкідливі гази, пил, речовини, що виникають при курсуванні залізничного транспорту.
Пам’ятаймо ці прості істини та бережімо природу для не лише для себе, а й для прийдешніх поколінь.