НЕ ДОПУСТИТИ ЗАНЕСЕННЯ ПТАШИНОГО ГРИПУ
Для мінімізації ризиків занесення грипу птиці в птахогосподарства власники птиці повинні дотримуватись ветеринарно-санітарних вимог.
На час міграції диких птахів домашню птицю слід тримати ізольовано, у закритих приміщеннях або вольєрах, не допускати її вигул на гуртових пасовищах, ставках, річках та інших водоймищах, що унеможливить контакт з дикою перелітною та синантропною птицею (горобці, ворони, голуби тощо). У місцях перебування дикої птиці під час міграції забороняється продаж продукції птахівництва, кормів. При виявленні трупів загиблої птиці негайно повідомляти державні установи ветеринарної медицини. При підозрі захворювання чи загибелі птиці необхідно звертатися до спеціаліста ветеринарної медицини.
У загрозливій зоні щодо спалаху серед птиці інфекційних захворювань (грип птиці, хвороба Ньюкасла тощо) необхідно проводити такі ветеринарно-санітарні заходи:
при вході у приміщення (вольєр) необхідно обладнати дезкилимки та щоденно їх заливати дезрозчином;
щоденно проводити клінічний огляд птиці;
птицю утримувати ізольовано (у закритих приміщеннях, критих вольєрах тощо);
не допускати вільного вигулу на вигонах, водоймищах тощо;
не допускати контакту домашньої птиці з синантропною та особливо з дикою перелітною птицею;
проводити ретельну очистку пташника (2-3 рази на тиждень), побілку стін та сідал;
інформувати негайно державні установи ветеринарної медицини про захворювання птиці, її загибель (вимушений забій) або невластиву поведінку.
Дотримуйтеся цих правил і майте лише користь від занять птахівництвом.