ЩОБ НЕ ДОПУСТИТИ СПАЛАХУ АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ

Дата: 09.12.2020 10:40

У селі Кам’яне Савранського району зафіксовано спалах африканської чуми свиней. Випадок стався 28 листопада поточного року. І хоч спеціалісти вжили всіх необхідних заходів щодо ліквідації вогнища захворювання, всім власникам домогосподарств, де вирощуються свині, слід бути пильними і дотримуватися профілактичних заходів для недопущення занесення збудника африканської чуми.

Нагадаємо головні правила:

1. Приміщення, де утримуються свині, повинно бути закритим, без доступу сторонніх осіб.

2. Перед входом слід обладнати дезінфікуючі килимки, які треба регулярно зволожувати дезрозчином.

3. Заходити та доглядати за свинями треба у змінному одязі та взутті.

4. Приміщення, де утримуються свині, треба регулярно прибирати, проводити дезінфекцію та знищувати гризунів.

5. Не згодовувати свиням харчові відходи без попередньої термічної обробки (кип’ятіння понад 30 хвилин).

6. Не використовувати для напування тварин воду з річок, що течуть через лісові масиви, де можуть знаходитися дикі кабани.

7. Не купувати м’ясні продукти на стихійних ринках.

8. Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних та ідентифікаційних документів.

9. Забій тварин проводити лише після клінічного огляду державним лікарем ветеринарної медицини.

10. Без нагальної потреби не відвідувати регіони (населені пункти), де підтверджено наявність захворювання.

11. У разі виявлення захворювання чи загибелі свиней негайно інформувати фахівців державної служби ветеринарної медицини за місцем проживання.

СИМПТОМИ АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ У СВИНЕЙ

Впродовж перших двох діб у тварин може бути лихоманка (40-42 градуси за Цельсієм). Більшість хворих свиней у цей час виглядають абсолютно здоровими і не відмовляються від корму. Клінічні ознаки проявляються, коли спадає температура: виникає слабкість (хитка хода, відмова від корму, ознаки спраги), тварини збиваються в гурти, з’являються синюшність шкіри та значні крововиливи. Загибель свиней настає внаслідок серцевої недостатності переважно на 7-10 добу з моменту прояву перших клінічних ознак хвороби.

Будьте уважними і дотримуйтесь вищевказаних правил для недопущення спалаху африканської чуми свиней у ваших домогосподарствах.